3 roky záruka garancia ceny doprava zadarmo všetko skladom
Bambusový plot
Slnečná sieť
ZELENA SIET NA PLOT

Štiepaný bambus

Štiepaný bambus je prírodný produkt, ktorý sa často využíva ako tienidlo na rôzne oplotenia. Keďže je štiepaný bambus zviazaný nahusto, perfektne zachytáva slnečné lúče a čo viac, zachytáva aj prach. Takže vďaka tomuto plotu nemusíte toľko dýchať rozvýrený prach z okolitých ciest. Štiepaný bambus sa používa hlavne ako tianiaci plot ale tiež ho môžete využiť ako dekoráciu na stenu. Využitie štiepaného tak ako aj celého bambusu je veľmi rozsiahle, záleží len na Vašej kreativite ako ho využijete. Pripevnenie tohto štiepaného bambusu je jednoduché. Stačí použiť sťahovaciu pásku, viazací drôt alebo fixcane a jednoducho štiepaný bambus prichytiť o drôtený plot.

 

Ako sa správne štiepa bambus?

  1. Koniec širšej časti bambusovej tyče opriete o stenu alebo iný objekt ktorý sa nebude hýbať.
  2. Treba sa uistiť, že úžší koniec bambusu ide smerom ku Vám. Zoberiete mačetu alebo hrubý nôž a priložíte presne ku stredu bambusovej tyče.
  3. Vezmete kladivko a jemne búchate po druhej strane noža. Keď je bambusová tyč rozdelená po tretí kĺb, môžete pomaly konce od seba oddeľovať rukami a nôž mžete odložiť.
  4. Môže sa stať, ako postupujete smerom ku druhému koncu bambusovej tyče, že štiepané strany budú rozdielne široké. Opravíte to jednoducho. Bambusovú tyč s menšou časťou položíte na zem a jemne stúpite na ešte nerozdelenú stranu tyče. Väčšiu časť začnete jemne ťahať smerom hore. Takto sa nerovnosť napraví.
  5. Počas štiepania bambusu sa vždy uistite či šírka štepu je rovnaká. Pri vyrovnávaní nerovnosti sa vždy uistite, že tenšia časť tyče je smerom dole.
  6. Tento postup opakujte až kým sa nedostanete k druhému koncu bambusovej tyče. Tento proces nemôžete úrýchliť a preto sa vždy vyzbrojte dostatkom trpezlivosti. 

 
Momentálne ESHOP prebieha rozsiahlou rekonštrukciou - a NIE JE MOŽNÉ zrealizovať žiadne objednávky. Funkčný nový web bude 15.3.2022. Ak máte záujem o objednávku a aktuálne ceny - kontaktujte nás na t.č. 0903 468 695. Ďakujeme za pochopenie