3 roky záruka garancia ceny doprava zadarmo všetko skladom
Bambusový plot
Slnečná sieť
ZELENA SIET NA PLOT

Bambusová tyč

 

 

Bambusová tyč je prírodný materiál ktorý vieme využiť rôznymi spôsobmi. Vďaka svojej kreativite sa viete s bambusovými tačami pohrať tak ako v interiéry tak aj v exteriery. Bambusovú tyč môžete použiť ako dekoráciu do vázy, kytice, obrazov a tiež ako oporu rastlín, stromov a kretov. Tieto tyče teda môžete použiť na vnútornú dekoráciu. Ak ste milovník záhradnej architektúru, tieto tyče sú pre Vás ako stvorené na rôznu dekoráciu.

Dôležité informácie

Bambusové tyče sú prírodné rastliny ktoré vyrastajú od koreňa. To znamená, pri koreni sú bambusové tyče hrubšie ako v smere rastu. Rozdiel medzi touto hrúbkou vrchnej a spodnej časti môže byť až 40%.

Taktiež môžete na bambusových tyčiach nájsť pozdĺžne praskliny. Tieto vznikli z dôsledku rýchlych zmien atmosférického tlaku. Aj keď bambusové drevo je veľmi pevný a odolný materiál, tieto praskliny sa na ňom vyskutujú pomerne často. Čoho sa nemusíte báť je vplyv týchto prasklín na pevnosť bambusovej tyče. Tieto praskliny len potvrdzujú, že ide o čisto prírodný materiál.

Pár zaujímavosti o bambusových tyčiach

Veľa ľudí si myslí, že bambus je strom no sú na omyle. Bambus je len názov pre niekoľko rodov  vždy zelenej drevnatej trávy, ktorá patrí do čeľade lipnicovité (podčeľaď bambusovité). Bambus nie je veľmi náročný na pestovanie a preto ho môžete vypestovať takmer hocikde. To je tiež dôvod prečo ho nájdeme skoro v celej juhovýchodnej Ázii. Veľmi zaujímavý fakt je rýchlosť rastu bambusov. Vo vhodných podmienkach pre rast bambusu, bambus môže vyrásť až pól metra za deň. Tie najväčšie druhy bambusov môžu vyrásť až do výšky 40metrov. 


 
Momentálne ESHOP prebieha rozsiahlou rekonštrukciou - a NIE JE MOŽNÉ zrealizovať žiadne objednávky. Funkčný nový web bude 15.3.2022. Ak máte záujem o objednávku a aktuálne ceny - kontaktujte nás na t.č. 0903 468 695. Ďakujeme za pochopenie