3 roky záruka garancia ceny doprava zadarmo všetko skladom
Bambusový plot
Slnečná sieť
ZELENA SIET NA PLOT

Bambus do záhrady

 

Využitie bambusových plotov na záhrade

Bambusy (bambusové ploty) sa dajú využiť v interiéry rovnako ako v exteriéry. Majú nespočetne veľa možnosti na využitie. Bambus vieme využiť ako okrasne tak čisto účelovo.

Tu nájdete niekoľko využití bambusových plotov na záhrade:

 

-          Zatienenie letného sedenia

-          Zakrytie odpočinkového alebo meditačného priestoru

-          Oddelenie rôznych častí záhrady

-          Zakrytie nepekných miest

-          Zakrytie parkoviska, kôlne, ulice...

-          Oddelenie od príjemných/nepríjemných susedov

-          Udržať si súkromie na záhrade

-          Oplotenie stavby

-          Zakrytie časti pozemku

 

Nie len bambusové ploty ale aj bambusové tyče majú mnohé využitie – stavebné a dekoračné. Bambusové tyče sa často krát využívajú ako podpora rastu rastlín alebo zeleniny v záhradkách. Jednoducho ju zapichnete do zeme veľa rastlinky/zeleniny, ktorú potrebujete podoprieť, a priviažete rastlinu/zeleninu jemne o tyčku. Taktiež sa bambusová tyčka dá využiť na stavbu mostíkov, okrasných lešení pre stany alebo altány, vedenie vody po záhradke, podopieranie (olemovanie) okrasných rastlín a iné. Jednoducho nechajte pracovať svoju predstavivosť a zistíte, že s bambusom sa viete vytvoriť veľmi veľa nádherných nápadov vo Vašej záhrade. Je len jedná veľmi dôležitá informácia pre Vás – dbajte o to, aby palice boli ukotvené pevne a dostatočne hlboko v zemi.

 

Umelý bambus

Ploty z umelého bambusu majú tiež niekoľko využití a výhod rovnako ako praví bambus. Plot je vyrobený zo zvislých dutých tyčí z plastu, ktoré vyzerajú ako bambusové tyčky (taktiež ponúkame v zelenej farbe). Steblá majú šírku 15mm (môže byť pár milimetrov viac alebo menej, záleží od druhu pletiva). Tieto tyčky sú spletené dokopy s nylonovými šnúrami alebo drôtom. Čo je veľkou výhodou tohto plotu oproti pravému bambusu je, že plot je trvanlivý, umývateľný, odolný voči UV žiareniu, vode, plesniam, mrazu, vetru a má výrazne vyššiu životnosť na Vašej záhrade. Nie len to ale vďaka prírodnému výzoru nebude pôsobiť rušivo na Vašej záhradke alebo dvore.

 

Zaujímavosti o bambuse

Niektoré rastliny alebo predmety majú veľký symbolický význam v rôznych kultúrach. Sú to napríklad kameň, voda, ruža no taktiež bambus. Ázia je krajina, ktorá vníma bambus ako symbol vytrvalosti a nepoddajnosti. Dôvodom je, že dospelý bambus je odolný voči mrazu, slnku ale aj silnej víchrici. V Číne naopak, bambus symbolizuje skromnosť, pokoru, no aj večnú mladosť (pravdepodobne vďaka vždy zeleným listom a tiež vďaka dlhovekosti kedy je bambus stále aktívny aj vo vysokom veku). Bambus tiež symbolizuje šťastie plné smiechu a radosti, pokoj v ktorom je jasno, úspech a flexibilnosť. Hovorí sa, že Malajzíčania odvodili slovo „bambus“ (bamboo) kvôli zvukom BAM (vznikne keď para exploduje kvôli veľkému tlaku ktorý vzniká kvôli horúcemu vzduchu medzi článkami rastliny) a BÚÚÚ (zvuk následného vzduchu unikajúceho z tejto tyče). 


 
Momentálne ESHOP prebieha rozsiahlou rekonštrukciou - a NIE JE MOŽNÉ zrealizovať žiadne objednávky. Funkčný nový web bude 15.3.2022. Ak máte záujem o objednávku a aktuálne ceny - kontaktujte nás na t.č. 0903 468 695. Ďakujeme za pochopenie